Asansör Motor Sarımı

Asansör Motor Sarımı, Asansör Motor Bobinaj Sarımı
Asansör Motorları Asansörler için vazgeçilmezdir. Asansör motorları da diğer motorlar gibi elektrik motoru kullanırlar. Elektrik motorlarının da en önemli kısımları bobin kısımlarıdır. A.C. veya D.C. fark etmez. Asansör motorlarının bobinleri de zaman zaman bakıma ihtiyaç duyarlar. Asansör motorlarının bobinaj ve Asansör Motor Sarımı için de Yalçın Bobinaj’ dan faydalanabilirsiniz.

Asansor Motor Sarımı

Asansörler geçmişten günümüze sürekli geliştirilen, modernize edilen yapılar olmaktadır. Eski dönemlerden tahrik sistemleri elektrik olmadığında devasa su depolarından elde edilen enerji vs. gibi kaynaklardan sağlanıyordu. Fakat teknolojiler geliştikçe asansörler içinde ideal çözümler ortaya çıktı. Sanayi devrimiyle beraber ise daha da geliştirilmiş yapılar ortaya çıktı. Elektrikli ve hidrolik tahrik sistemleri ortaya çıktığından bu yana asansörler için daha tasarruflu süreçler ortaya çıktı. Buda kullanıcılar için her açıdan daha ideal çözümler oluşturdu. Daha güvenli daha şık ve daha tasarruflu yapıların ortaya çıkışıyla birlikte ve bu alanda ki rekabetten dolayı ortaya çeşitli tipler çıktı.

 

Çeşitlilik arttı ve bu süreç içinde ki öğelerden bazıları dişlili ve dişlisiz motor olarak karşımıza çıktı. Bu motor tipleri kullanıldıkları yapılardan dolayı farklı özelliklere sahiptirler. Asansörlerin nereye uygun olacağı, hangi görevde ve hangi işlevlere hizmet edeceği yönünden bazı farklılıklar bulunmaktadır. Kimi yerde hız önemli iken kimi yerde hassaslık ve konfor önemli olabiliyor. Buda ortaya çeşitli ekipmanların kullanımını mecburi olduğu durumunu çıkartıyor. Asansörlerde kullanılan sistemlere göre değişiklik gösteren bu motor tiplerinin aynı olduğu bazı özellikler olduğu kadar farklı özellikleri de bulunmaktadır. iki motorda kullanıldıkları yere göre ideal çözümler sunarak gerekli performansı üst düzey bir şekilde sağlamaktadır.


İstanbul Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Hemen Ara:  0(553) 302 88 55  | WhatsApp Destek: 0(553) 302 88 55


Bu iki motor arasında farklardan birisi ise tasarruf yönünden olmaktadır. Eğer ortaya dişli sistemler girer ise daha fazla enerji kullanımı gerekecektir. Dişlisiz motorlarda daha fazla enerji tasarrufu yapılmaktadır. Makine dairesi yapılamayan yerlere de dişlisiz sistemler entegre edilmiştir. Makine dairesi yapılamayan yerde gerekli ekipman asansör üzerine entegre edilebiliyor. Bu süreçte de dişlisiz sistemler devreye girmektedir. Bu sayede de ortaya hem daha ideal çözümler hem de daha tasarruflu bir süreç çıkmaktadır.

Bir diğer fark ise dişlili sistemler dişlisiz sistemlere göre daha yavaş çalışırlar. E tabi böyle bir durumda da daha düşük güce gereksinim duyulmaktadır. Bir üstte tasarruf konusunda dişlisiz sistemleri daha tasarruflu olduğunu söylemiştik. Dişlili motorlarda daha az bir güç gerekebilir fakat tasarruf yönünden pek bir şey değişmez yani dişlisiz motorlara tasarruflu değildir diyemeyiz.

Eğer daha hızlı bir sisteme ihtiyacınız var ise dişlisiz motorlar daha iyi bir çözüm sunacaktır.
İki motor arasında bir diğer fark kullanım oranı olmaktadır. Standartlara göre değerlendirdiğimiz zaman dişlisiz motorların kullanım alanının daha fazla olduğu görülmektedir. İş hayatında en küçük bir durumun bile önem teşkil ettiği için hız ve tasarruf bu süreçte önemli olmaktadır. Dişlisiz motorlar dişlili motorlara göre daha ideal çözümler sunduğu için kullanım olarak da bir adım önde olmaktadırlar. Tabii ki kullanıcıların buna göre değil ilk başta dikkat etmeleri gereken güvenlik önlemi odaklı ürünleri seçmeleri çok büyük önem teşkil eder.

Asansor Motor Bobinaj Sarımı Asansor Motor Tamiri

Günümüzde yüksekliği belli bir noktanın üzerinde olan her yapı, asansör motorlarına ihtiyaç duyar. Modern zamanın bir gerekçesi haline gelen Asansör Motorları, büyük güce ihtiyaç duyan elektrik motorları sayesinde işlevlerini yerlerine getirirler. Asansör motorlarınızın bobin sarımı ve bobinaj işlemlerini Yalçın Bobinaj’ da gerçekleştirebilirsiniz

Her Çeşit Motor Sarımı Yapılır

Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Asansör Motor Sarımı

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 20:00
Cumartesi: 08:00 - 17:00
Pazar: Kapalıyız

HEMEN ARA

0(553) 302 88 55