Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Santrifüj Pompa Motor Sarımı Santrifüj Pompa Motorları, sıvıyı çarklar arasında dönmesi sonucu elde edilen enerji vasıtasıyla hareket ettiren mekanik cihazlardır. Sıvı hızlı dönen çarka kendi ekseni boyunca girer ve çarkın kanatçık uçları boyunca merkezkaç kuvveti ile dışarı atılır. Pervanenin hareketi, sıvının hızını ve basıncını arttırarak pompa çıkış yönüne yönlendirir.

Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Santrifüj pompaları nasıl çalışır?

Çark, santrifüj pompalarının en önemli parçasıdır. Bir dizi kavisten oluşur. Bunlar iki disk arasında kapalı bir pervane gibidir. Sıvı çark eksenine girer, kanatçıklar arasından dışarı çıkar. Pervane bir tahrik milinden motora bağlıdır. Motor çalıştığında çarklar yüksek hızda dönmeye başlar. Çarkların dönme hareketiyle sıvı çarkın kanatçıklarından pompa gövdesine doğru hızlandırılır. Pompa gövdesinin iki temel tasarımı vardır. Salyangoz ve Jet. Her iki tasarımda da amaç sıvı akışını basınçla kontrollü bir deşarja dönüştürmektir.


İstanbul Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Hemen Ara:  0(553) 302 88 55  | WhatsApp Destek: 0(553) 302 88 55


Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Jet tipi Santrifuj Pompa

Temel çalışma prensipleri birbirine benzer fakat salyangoz pompalar en fazla 6 metreye kadar emiş yapabilirken jet pompalar ise içerisinde enjektör ve difizör bulunduğu için 9 metreye kadar emiş yapabilmektedir. Salyangoz tipi Santrifüj pompalar daha çok tarla, bahçe sulamalarında kullanılır. Jet pompalarda derinden emişli olduğu için Salyangoz pompalara göre daha basınçlı pompalayabilir.

Santrifüj Pompaların Kullanım Alanları

Santrifüjlü pompalar, endüstriyel, tarımsal ve evsel uygulamalarda su, çözücüler, organik maddeler, yağlar, asitler, bazlar ve herhangi bir ‘ince’ sıvıların pompalanması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Aslında, düşük viskoziteni akışkanları içeren hemen hemen her uygulama için uygun bir santrifüj pompası tasarımı vardır. Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Santrifüj Motor SarımıSonuç olarak; Bir santrifüj pompa, çark olarak adlandırılan bir veya daha fazlı tahrikli rotordan dönme enerjisinin aktarılmasıyla çalışır. Pervanenin hareketi, sıvının hızını ve basıncını arttırır ve sıvıyı pompa çıkışına yönlendirir.

Santrifüj Pompa tasarımları, su, çözücüler, kimyasallar, ve hafif yağlar gibi akışkanların pompalanmasında düşük maliyetli çözümler sunar. Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Santrifüj Pompa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Kullanım Alanı
  • İniş Derinliği
  • Basma Yüksekliği
  • Sıvının aktarılacağı mesafe
  • Pompalanması istenen sıvı miktarı

Her Çeşit Santrifüj Pompa Motor Sarımı Yapılır. Facebook sayfamızdan da bizi takip edebilirsiniz

Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Santrifüj Pompa Motor Sarımı

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 20:00
Cumartesi: 08:00 - 17:00
Pazar: Kapalıyız

HEMEN ARA

0(553) 302 88 55