Peristaltik Pompa Motor Sarımı

Peristaltik Pompa Motor Sarımı Peristaltik Pompa diğer bir deyiş ile hortum pompa, dozaj pompası ya da transfer pompası olarak da adlandırılır. Pozitif deplasmalıtransfer pompası türevi olan peristaltik pompalar çeşitli sıvıların pompalanması, kimyasal transferler, farmasötik işleme, maden uygulamaları, atık su arıtımı gibi farklı işlemlerin bir parçasıdır.

Peristaltik Pompa Motor SarımıPeristaltik pompalar tasarımsal olarak benzersizdir. Çalışma prensibinde bir tahrik sistemi bir dizi silindir ve ya pabuç denilen baskı mekanizmasını döndürür ve bu dönüş sonucunda  esnek hortum sıkışır ve serbest kalır. Bu işlemde hortum içine sıvıyı çeken bir vakum mekanizması oluşmaktadır. Esnek hortum işlem sırasında akışkan ile temas eden tek kısımdır. Peristaltik pompalar kullanım kolaylığı açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Peristaltik Pompa Motor Sarımı Peristaltik Pompalar kendi içerisinde farklı marka ve türlere ayrılmaktadır. Sisdoz’un peristaltik pompalarına bakacak olursak;

Graco Solotech Serisi Peristaltik Hortum Pompalar, 360 derece dönüş yapan ve hortuma baskı yapan tek rotorun hareketi ile minimum aşınma, maksimum performans sunar. Geleneksel hortum pompa tasarımlarına göre devir başına daha fazla debi daha uzun hortum ömrü ve işletme masraflarını minimuma çekmektedir.


İstanbul Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Hemen Ara:  0(553) 302 88 55  | WhatsApp Destek: 0(553) 302 88 55


Maksimum 59,8 lt/dk debi ve maksimum 9 bar basınç sunan Graco Solotech Serisi Peristaltik hortum pompalar farklı hortum, bağlantı ve malzemelerini motor alternatifleri ile uygulamada çözümler sunmaktadır.

Peristaltik Pompa Motor SarımıAlbin Alh Serisi Yüksek Basınçlı Peristaltik Hortum Pompalar, pazarda en geniş ürün yelpazesi ile zorlu akışkan transferi uygulamalarında kesin çözümler üretmektedir. Pabuç baskı yapılı olan Albin ALH – ALX serisi pompalar yüksek basınçlara çıkabilmekte ve yağ içerisinde sağlanan dönme hareketi ile aşınmayı minimize etmektedir. Farklı hortum, bağlantı malzemeleri ve motor alternatifleri ile Albin pompalar uygulamalara mutlaka çözüm üretmektedir. Albin Alh Serisi yüksek basınçlı peristaltik hortum pompalar maksimum 150m3/saat kapasite ile maksimum 15 bar basınçta çalışır.

Albin Alp Serisi Peristaltik Hortum Pompalar, pazardaki en geniş ürün yelpazesi ile zorlu akışkan transferi uygulamalarında kesin çözümler üretir. Döner tekerlek baskı yapılı olan Albin Alp serisi düşük basınçtaki çalışmalarda kullanımakta ve sadece hortum üzerinde kullanılan özel yağ ile baskıya bağlı aşınmaları minimuma indirmektedir. Alp serisi peristaltik hortumlar maksimum 10 m3/saat kapasite ile 4 bar basınçta çalışmaktadır.

Albin Alh Serisi Hijyenik Hortum Pompalar, gıda, ilaç, kozmetik ve içecek sektörlerinde zorlu akışkan uygulamaları için geliştirilmiş patentli tasarıma sahip katlanan baskı mekanizmalı pompalardır. CIP uygulamasında hortumun baskı altında kalmadan uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Albin CIP serisi hijyenik pompalar 4 farklı model olarak üretilmekte ve işletmelerin verimli ve ekonomik maliyetler ile çalışması için geliştirilmiştir.

Peristaltik Pompalar Nasıl Çalışır?

Dozaj pompası olarak da adlandırılan peristaltik pompaların çalışma prensibi akışkanın sıkıştırılması ile hareket ettirmeye dayanmaktadır. Bir rotor yardımı ile sıkıştırılan boru ya da hortum içine pompalanan sıvıya uygulanan kuvvet hareketi sağlar. Peristaltik pompalar özellike aşındırıcı sıvıların transferinde kullanılmaktadır. Peristaltik pompalarda valf ya da conta bulunmaz. Bu yüzden bakım masrafları minimuma inmektedir. Ayrıca peristaltik pompaların sterilize edilmesi de oldukça kolaydır. Peristaltik pompaları meydana getiren ana bileşenleri hortum ve rotordur. Rotor pompanın ortasında yer almakta ve dairesel dönüş hareketi yapmaktadır. Rotora bağlı silindir ise bu hareket sonucunda sızdırmaz ve aşınmaya dayanıklı hortumları sıkıştırır. Böylece akışkanın çıkışa hareketini sağlar.

Peristaltik Pompa Motor SarımıPeristaltik Pompaların Kullanım Alanları

Peristaltik pompaların kullanım alanlarında birçok farklı sektör bulunmaktadır. Bu sektörlerde peristaltik pompalar sıklık ile kullanılmakta ve ilk tercihler arasında yer almaktadır. Peristaltik Pompa Motor Sarımı

Bu sektörler;

  • Gıda işleme,
  • Kimyasal ölçüm,
  • Klorlama ve dozajlama,
  • İlaç Sanayi,
  • Madencilik,
  • Kağıt ve ambalaj imalatı

Atık su arıtma uygulamaları

 

Her Çeşit Peristaltik Pompa Motor Sarımı Yapılır. Facebook Sayfamızdan da bizi takip edebilirsiniz

Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Peristaltik Pompa Motor Sarımı

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 20:00
Cumartesi: 08:00 - 17:00
Pazar: Kapalıyız

HEMEN ARA

0(553) 302 88 55