OG Motor Sarımı

OG Motor Sarımı, OG Motor Bobinaj Sarımı için öncelikli olarak ilk başladığımız aşama bobin sökümü ve içindeki vüne temizliğidir. OG Motor Sarımı için Her noktası özel özel incelikle ile sökülür ve hiçbir zarar almadan parçalara ayrılır. Bunun yanı sıra bobin başı bağlantılarının çember montajı aşamasına geçilir ve ona uyumlu olacak yani yeterli gelecek kalınlıktaki izolasyon malzemeleri ile tamamen izole edilir.

OG Motorları pratikte petrol ve gaz, güç üretimi, denizcilik, kağıt hamuru ve kağıt, çimento, madencilik, metal ve su işleme dahil olmak üzere tüm sanayilerde geniş bir uygulama aralığında kullanılmaktadır.

OG Motor Sarımı

OG Motor Sarımı “Yalçın Bobinaj” farkı ile sizlere sunulan iş akışlarımızın arasındadır. Özellikle aşama aşama yaptığımız bu motor sarımı ile farkımızı ortaya koymaya başarıyor ve sizlere tam anlamı ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Daha sonraki aşama ise bobin atımıdır. Burada bobinler oluğa yerleştirilirken diğer tüm kıstaslara dikkat edilir ve özellikle iletken bantların zarar görmemesi için dikkat edilir. Bu aşamaların hepsi çok özen isteyen ve özellikle işçilik isteyen çalışmalardır. Özellikle her faz için bobin kısımlarını arasına ısıyı algılayan alıcılar konulur.

Daha sonraki aşamamız ise bobin testidir. Bu aşamada yüksek gerilirim ile çok kısa bir test yapılır ve herhangi bir sorun olup olmadığı incelenir. Özellikle iletken ve yarı iletken bantların zarar görmemiş olması çok önemli olduğu için bu kısımlar özellikle incelenir.


İstanbul Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

Hemen Ara:  0(553) 302 88 55  | WhatsApp Destek: 0(553) 302 88 55


Bir sonraki aşama ise hatve kaldırmasıdır. Daha sonraki aşamaya geçtiğimizde ise bu yapılan bobin bağlantılını tekrardan yapılandırma işlemidir. Daha sonraki adım ise og motor sarımı için fırınlama ve vernikleme zamanının gelmesidir. Özellikle aralıksız olarak yaklaşık 15 saat boyunca 130 dereceye varan fırında kurutma işlemine alınır. Daha sonra vernikle kaplanan bobin tekrar bir 15 saat daha aynı derece işlem girmek için fırına verilir.OG Motor Sarımı

Bu aşamayı geçtikte sonra da artık sizlere teslim edilmeden önce final testleri sırayı alır ve kontrol edilerek özellikle izolasyon değerleri ölçülüp teslim sürecine girişilir.

OG Motor Sarımı aslında hem çok meşakkatli hem de çok dikkat isteyen bir uygulamadır. Her Çeşit Motor Sarımı Yapılır


BİLGİ: “Orta Gerilim (OG)” terimi; yaygın olarak, 1 kV değeri üzerinde gerilime sahip dağıtım sistemleri için kullanılır ve  genellikle, 52 kV değerine kadar ve bu değerde gerilime sahip dağıtım sistemlerini kapsar.

Bir elektrik şebekesinin OG dağıtım şebekesine bağlantısı, her zaman özel OG trafo merkezi (genellikle “Ana trafo merkezi” olarak tasarlanır) yoluyla gerçekleştirilir. Boyutuna ve belirli kriterlere bağlı ve çoğunlukla yüklerle (nominal gerilim, sayı, güç, konum vb…) bağlantılı olarak kurulum, “Sekonder trafo merkezleri” olarak tasarlanmış ek trafo merkezleri içerebilir. Bu trafo merkezlerinin konumu, OG ve AG güç kablolarına ayrılan bütçenin optimize edilmesi amacıyla dikkatle seçilir. Bu sekonder trafo merkezlerinin beslemesi, dahili OG dağıtımı yoluyla ana trafo merkezinden yapılır.

Genellikle, çoğu yük beslemesi, OG/AG gerilim düşürücü transformatörler yoluyla alçak gerilimde yapılır. 120kW değeri üzerinde veya civarındaki asenkron motorlar gibi büyük yüklerin beslemesi orta gerilimde gerçekleşir. Bu elektrik kılavuzunda yalnızca AG tüketicileri dikkate alınmaktadır. OG/AG gerilim düşürücü güç transformatörleri, ana trafo merkezine veya sekonder trafo merkezlerine yerleştirilir. Çoğu durumda küçük kurulumlar, ana trafo merkezinde yalnızca tek bir OG/AG transformatörü içerebilir.

Motor Sarımı | Bobinaj Sarımı Ustası

OG Motor Sarımı

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 20:00
Cumartesi: 08:00 - 17:00
Pazar: Kapalıyız

HEMEN ARA

0(553) 302 88 55